Zarząd Powiatu reaguje na decyzję wojewody. Będzie sesja nadzwyczajna

W związku z wprowadzeniem przez ministerstwo zdrowia szpitali wielospecjalistycznych, dziś w trybie pilnym zebrał się zarząd powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który natychmiast zareagował na wczorajszą decyzję wojewody opolskiego. Przypomnijmy, na jej mocy szpital w Kędzierzynie-Koźlu przestaje być szpitalem jednoimiennym, a od połowy września ma pełnić rolę placówki wielospecjalistycznej, jednej z dziewięciu w kraju. Co to oznacza dla mieszkańców? W zasadzie na chwilę obecną nie zmienia się nic.

Szpital działać będzie tak jak dotychczas, będą odbywały się planowe operacje, a pacjenci wymagający leczenia normalnie trafią na oddziały. Placówka funkcjonować będzie dwutorowo, lecząc osoby zakażone koronawirusem oraz z innymi chorobami. Do dyspozycji chorych pozostaje – tak jak do tej pory – 90 łóżek covidowych oraz około 200 dla osób z innymi schorzeniami.

W spotkaniu zarządu powiatu wzięła udział przewodnicząca Rady Powiatu oraz dyrektor SP ZOZ, a także prawnik starostwa. Zdecydowano o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, na której każdy z radnych zapoznany zostanie z aktualną sytuacją. Odbędzie się ona w najbliższą środę.

- Decyzja była dla nas zaskoczeniem, właściwie o zmianach resortu zdrowia dowiedzieliśmy się z mediów, natomiast sama decyzja wojewody o nakazie wpłynęła do nas wczoraj późnym wieczorem. Nakaz ma zostać wykonany od 15 września i w jego myśl w naszym szpitalu ma pozostać 90 łóżek covidowych - mówi dyrektor ZP ZOZ Jarosław Kończyło.

al