V Międzyszkolnego Turnieju Języka Niemieckiego

W dniu 28 marca 2012 r. odbył się V Międzyszkolny Turniej Języka Niemieckiego dla uczniów klas drugich szkół średnich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Organizatorami Turnieju są Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Turniej odbywa się w auli Zespołu Szkół Nr 3.

W Turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny z poniżej wymienionych szkół. Każda drużyna bierze udział w 10 konkurencjach. Tym razem musieli się zmierzyć z czasami w języku niemiecki, z życiorysem W. A. Mozarta, bajką Braci Grimm, słowami typowymi dla austriackiego wariantu języka niemieckiego, niemieckimi przysłowiami i idiomami, słownictwem związanym z kuchnią, itd.

Jury wyłoniło zwycięzców:

Lp.

1.

2.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

3.

Zespół Szkół w Komornie

4.

Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja

5.

Zespół Szkół Elektryczno-Telekomunikacyjnych

V

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne nagrody. Szkoły otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Instytut Goethego w Krakowie oraz wydawnictwo Hueber.