Warty pół mln zł ambulans dołączył do zespołu ratownictwa medycznego w powiecie

Po naszym powiecie chorych transportuje nowoczesny i wielozadaniowy ambulans warty niespełna pół mln zł. Został sfinansowany z pieniędzy samorządu powiatowego oraz środków ministerialnych.

Nowy ambulans zastąpił starszy pojazd i od poniedziałku służy pacjentom z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  Jest wyposażony w specjalistyczny, dobrej klasy sprzęt ratujący życie, przez co na pewno wzrosła jakość świadczonych usług.

- Pojazd w wersji „Long” wszedł do systemu ratownictwa medycznego, został kompletnie wyposażony w niezbędny sprzęt medyczny. Zastąpił 8-letni ambulans stacjonujący w Koźlu. Prawdopodobnie w przyszłości zostanie przesunięty w miejsce karetki w Polskiej Cerekwi – mówi dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

al