Pracownicy socjalni usłyszeli wiele ciepłych słów. Dziś przypada ich święto. Zdjęcia

Podziękowania i życzenia dalszych sukcesów w wyjątkowo trudnej pracy usłyszeli dziś pracownicy socjalni z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 21 listopada przypada ich święto.

Oficjalna uroczystość odbyła się w kozielskim Domu Dziecka i zgromadziła przedstawicieli gminnych oraz powiatowych jednostek. Wszystkie one każdego dnia mierzą się z ludzką krzywdą, słabościami, ale i wieloma trudnymi sytuacjami. Ich pracownicy muszą przy tym wykazać się sporą wiedzą i doświadczeniem.

- Praca każdego dnia przynosi wam nowe wyzwania, to mierzenie się z ludzkimi charakterami, wrażliwościami, ale i niezrozumieniem. Jesteście najbliżej trudnych sytuacji życiowych, a one wymagają odpowiedniej reakcji, zaangażowania się w los innych i podejmowania dobrych decyzji. Życzymy wam z całego serca, by nie zabrakło wam zapału, siły i takiej zwykłej ludzkiej życzliwości – mówiła w imieniu zarządu powiatu starosta Małgorzata Tudaj.

Życzenia przekazał także wicestarosta Józef Gisman, dyrektor Domu Dziecka Balladyna Dziuba, a także w imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dyrektor Danuta Ceglarek. Dopełnieniem wydarzenia był występ podopiecznych kozielskiej placówki, którzy wspólnie z opiekunami zaśpiewali znane przeboje formacji Lady Punk i Perfect. Otrzymali za to gorące brawa.