Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Droga, która połączy dwa powiaty. Rusza przebudowa nawierzchni do Zalesia Śl.

       W gabinecie starosty powiatu podpisano umowę z wykonawcą. Przygotowana jest już organizacja ruchu, a prace wystartują za kilka dni. Inwestycja miała kosztować ok. 7 mln złotych, jednak po przetargu okazało się, że kwota jest znacznie wyższa. Cała inwestycja wyniesie ponad 12 mln złotych. Brakująca część zostanie dołożona z budżetu, a prace zostały podzielone na dwa etapy. Droga do Zalesia Śląskiego przebiega przez dwa mosty i przepust, dlatego jej remont nie jest typową i prostą inwestycją. Przebudowa obejmuje remont 6 km drogi oraz powstanie nowej dwupasmowej ścieżki rowerowej. Planowana jest również budowa kanalizacji deszczowej w Cisowej oraz przebudowa sieci energetycznej i sanitarnej.

       Droga będzie zamknięta częściowo, szczególnie przy przebudowie obiektów mostowych. Trzeba się liczyć z takimi utrudnieniami. Przy pozostałych pracach będzie tylko częściowo zamykana – tłumaczył Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

     Firma  jest sprawdzonym wykonawcą, wcześniej przebudowywała al. Lisa, która jest bardzo dobrze wykonana i w terminie – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj. - Na tę inwestycję czekamy od tamtego roku, mimo, że kwota jest znacznie wyższa zarząd podjął decyzję o realizacji zadania. Najważniejsi są mieszkańcy, a oczekiwania są bardzo duże. Droga łączy oba powiaty, a ścieżka rowerowa umożliwi bezpieczny dojazd do miejsc użyteczności publicznej – dodała starosta Małgorzata Tudaj.

      W tym roku na inwestycję zostanie wydane ok. 7 mln złotych, kolejny etap planowany jest na przyszły rok. Drogę przebuduje konsorcjum dwóch firm: Transcomp z Jaryszowa (główny wykonawca) i firma Profectus z Niezdrowic.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

 

Wersja XML