150 tysięcy zł dla poszkodowanych przez huragan

150 tysięcy zł przekazały władze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na usuwanie skutków huraganu jaki przeszedł przez gminy Cisek i Bierawa. Najbardziej ucierpiała miejscowość Landzmierz. Radni podczas sesji nadzwyczajnej jednogłośnie poparli uchwałę. 130 tysięcy powędruje do poszkodowanych mieszkańców gminy Cisek, 20 tysięcy otrzymają poszkodowani z gminy Bierawa. Teraz środki trafią na konta samorządów, które zajmą się ich rozdzielaniem.

Podczas sesji obecni byli wójtowie gmin, którzy dziękowali przedstawicielom starostwa oraz służbom kryzysowym za szybką i skuteczną akcję.

- Powiat ze swojego magazynu natychmiast przekazał plandeki do przykrywania dachów, to one w pierwszej kolejności zabezpieczyły budynki – mówił wicestarosta Józef Gisman, który od początku brał udział w akcji na terenie poszkodowanych miejscowości.

Na miejscu od razu byli strażacy, którzy mieli pełne ręce roboty, dziękuję starostwu za przekazane plandeki, służbom powiatowym oraz służbom wojewody – mówił wójt gminy Cisek Alojzy Parys.

- Pomoc na terenie gminy została zorganizowana błyskawicznie, za to dziękuję w imieniu naszych mieszkańców – zaznaczył wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.