Były internat w Sławięcicach ma swoich nowych właścicieli

W poniedziałek (5.09) podpisano akt notarialny w sprawie sprzedaży byłego internatu w Sławięcicach. Powstanie tam dom seniora. Podczas konferencji prasowej w gabinecie starosty nowi właściciele Alina Ryzner-Skrobocz i Adam Skrobocz chwalili współpracę z zarządem powiatu oraz wydziałem geodezji, który pomagał w przejściu przez niezbędne procedury. Starosta Małgorzata Tudaj zadeklarowała wszelką pomoc dla nowej działalności.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zakupu. Nieruchomość jest bardzo atrakcyjna, a do tego położona w ciekawej lokalizacji. W budynku planujemy uruchomić dom seniora, który połączony będzie z domem dziennego pobytu. Docelowo miejsce w domu seniora ma znaleźć około 80 osób, które będą mieszkały w pokojach jedno i dwuosobowych – mówił podczas konferencji Adam Skrobocz, który przyznał, że na budynek natknął się przez przypadek.

- Jechaliśmy oglądać inną nieruchomość, również znajdującą się w Słąwięcicach, gdy po drodze żona zauważyła budynek z szyldem „na sprzedaż”, położony w pięknej lokalizacji, przy drodze, w parku. Od razu nam się spodobał – powiedział z rozmowie z dziennikarzami.

– Postawiliśmy sobie za cel, żeby ten budynek został zagospodarowany. To prawdziwa perełka. Ogromnie się cieszymy, że państwo nabyliście tę nieruchomość. Deklarujemy naszą pomoc i wsparcie dla waszej działalności – mówiła starosta powiatu Małgorzata Tudaj.