OSP w Pawłowiczkach mają nowy zarząd

Zjazd gminnych oddziałów Ochotniczych Straży Pożarny gminy Pawłowiczki odbył się w Ostrożnicy. Wzięła w nim udział starosta Małgorzata Tudaj oraz Jadwiga Mroczko, członek zarządu powiatu.

W sumie na spotkanie zjechali przedstawiciele trzynastu jednostek OSP. Przedstawiono sprawozdanie z działalności, a całemu posiedzeniu przewodniczył druh Bertold Gerstenberg.

Na zebraniu powołano nowe władze oddziałów. Prezesem pozostał Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki, a jego zastępcami zostali: Bertold Gerstenberg, Maciej Urlik, Sabina Świentek, komendantem gminnym Hubert Kubanek, natomiast sekretarzem Beata Lewicka. Funkcję skarbnika pełnić będzie Jan Ondruf.

Nowy zarząd liczy 25 członków, jego kadencja upłynie za 4 lata. Starosta wraz zarządem powiatu oraz radni składają wszystkim strażakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Powiatowe uroczystości z tym związane zaplanowano dziś (13.05) w samo południe w jednostce w Koźlu.

Foto Wojciech Szymczak