„Dwie ulice na Krzyż” – Wydarzyło się na Pogorzelcu

18 lutego (czwartek) Waldemar Więckiewicz spotka się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. Autor książki „Dwie ulice na krzyż” odwiedzi rodzinne miasto i zaprezentuje swój debiut literacki. Będzie okazja do pytań i poznania losów powstawania publikacji. Książka jest zbiorem opowiadań wspominkowych związanych z os. Pogorzelec. Całość rozgrywa się w latach 50. i 60, a fabuła oparta jest na faktach, w niewielkim stopniu okraszona wyobraźnią autora. To splot wielu ciekawych zdarzeń, miejsc i fascynujących historii ludzkich przyjaźni.

Waldemar Więckiewicz urodził się w 1949 roku, obecnie mieszka w Bydgoszczy. W Kędzierzynie zostawił kilku przyjaciół i brata.

Spotkanie autorskie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Damrota 32 w Kędzierzynie o godz. 17.00. Książkę można nabyć w księgarni Orion przy ul. Wojska Polskiego. Swym patronatem objęło ją starostwo powiatowe.