Studenci z Hong-Kongu, Malezji i Rosji w Zespole Szkół nr 3 - FILM

Mają wspólne zajęcia, szlifują język angielski i poznają kulturę. Tak wygląda wymiana młodzieży, która odbywa się w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach. Wszystko w ramach światowego projektu, który po raz kolejny realizowany jest przez szkołę z naszego powiatu.

Polska bardzo mile mnie zaskoczyła, czuję się tu bardzo dobrze, kuchnia jest wyśmienita – mówi studentka z Rosji.

Wybrałam Polskę ze względu na piękną architekturę i przyrodę – wyjaśnia z kolei 21-letnia studentka z Chin.

Wszyscy podkreślają, że najlepiej rozpoczynać zwiedzanie Europy właśnie od Polski, bo leży w jej centrum.

Dyrektor Adam Kania widzi w tym same zalety. – To przede wszystkim możliwość doskonalenia języka obcego, nie tylko angielskiego ale i rosyjskiego, bo ten także nauczany jest w naszej szkole – podkreśla.

Młodzi ludzie będą u nas przez tydzień.