"Odpoczywajcie i zbierajcie siły" - Uniwersytet III Wieku zakończył rok

Uniwersytet III Wieku zakończył rok akademicki. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu. Stowarzyszenie działa od 15 lat. Obecnie może się pochwalić liczbą 320 członków.

Zbliża się lato i wakacje. Również dla nas naszedł czas odpoczynku, wyjazdów i przygód – mówiła dziennikarzom Ewa Pisarzewska, prezes UTW.

Podczas uroczystości nie zabrakło prezydent Sabiny Nowosielskiej. – W imieniu swoim oraz starosty życzę wam kolejnych tak wspaniałych i owocnych zajęć, póki co jednak ważne będzie zebranie sił przed kolejnym rokiem akademickim – mówiła przedstawicielka gminy Kędzierzyn-Koźle.

Nasi studenci na nudę nie narzekają. W ciągu całego roku organizowane są interesujące wykłady, zajęcia z nauki języków obcych, warsztaty komputerowe, malarskie, rękodzielnicze. Seniorzy wyjeżdżają też na przeróżne wycieczki czy biorą udział w imprezach muzycznych. Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikaty, a dopełnieniem wydarzenia była część artystyczna w wykonaniu Izabeli Migocz przy akompaniamencie Andrzeja Filipka.

Wychodzący z sali kinowej seniorzy chwalili zajęcia i samą ich organizację. – To oderwanie od codzienności, smutnych chwil, i znakomita okazja, by się wielu rzeczy nauczyć, miło spędzić czas – mówili.