Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rondo w Reńskiej Wsi coraz bliżej

W 2016 roku mają ruszyć prace projektowe związane z budową ronda w Reńskiej Wsi. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadeklarowała, że doraźnie rozważy wybudowanie specjalnych drogowych sygnalizatorów dźwiękowych, które powodowałyby ograniczenie prędkości w rejonie dojazdów do newralgicznego skrzyżowania. Mogłyby one powstać w perspektywie kilku najbliższych miesięcy. M.in. na ten temat rozmawiano w starostwie powiatowym podczas spotkania z inicjatywy starosty Małgorzaty Tudaj oraz posłanki Brygidy Kolendy-Łabuś. Przypomnijmy, że parlamentarzystka wielokrotnie interweniowała w tej sprawie, składała interpelację poselską na ręce Ministra Infrastruktury i Rozwoju, niejednokrotnie rozmawiała na ten temat z przedstawicielami GDDKiA.

- Jesteśmy coraz bliżej realizacji tego zadania, wypada tylko podziękować, że tak wiele osób się w to zaangażowało – mówiła Brygida Kolenda-Łabuś, która zapewniła o dalszym wsparciu na rzecz poprawy bezpieczeństwa u styku dróg w Reńskiej Wsi. 

W gabinecie starosty powiatu pojawili się również przedstawiciele samorządu województwa, policji, gminy Reńska Wieś oraz Powiatowego Zarządu Dróg. Mimo, że skrzyżowanie jest oznaczone i wygląda na to, że nie powinno tam dochodzić do wypadków, internauci wciąż zamieszczają w sieci filmy z wielu kolizji drogowych.

- Tylko i wyłącznie budowa ronda spowoduje, że skrzyżowanie stanie się bezpieczniejsze, co prawda od dłuższego czasu nie giną tam ludzie, za to notujemy wielu rannych, ale to z kolei zasługa tego, że mamy coraz lepsze samochody, wyposażone w nowocześniejsze systemy bezpieczeństwa – informowali  policjanci z ruchu drogowego.

Budowa ronda ma kosztować około 6 mln zł. Zarządcą drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

AL

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML