Goście z zagranicy wizytują nasz powiat

Uczniowie, biznesmeni, naukowcy i samorządowcy z kilku krajów poznają tajniki naszego przemysłu i wymieniają doświadczenia. Realizacja międzynarodowego projektu w pełni. Jego liderem jest kozielska "Budowlanka". Portugalczycy, Słowacy, Czesi i Rumuni zgłębiają tajniki małych przedsiębiorstw i uczą się języka obcego. Chodzi przede wszystkim o firmy zajmujące się rolnictwem i agroturystyką. Wcześniej uczniowie naszej szkoły zwiedzili kraje swoich partnerów.

- To nie tylko okazja do nauki, ale również promocji potraw regionalnych, stąd pomysł na wspólne warsztaty kulinarne w Zespole Szkół nr 1 – mówi dyrektor Urszula Więcek.

„Budowlanka” z Kędzierzyna-Koźla jest jedyną placówką z Opolszczyzny, która bierze udział projekcie Agropuzzle 2 – Leonardo da Vinci. Udział w nim nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego starostwa powiatowego.

- Efektem końcowym będą puzzle, czyli wirtualne prezentacje multimedialne – zaznacza Sławomir Jakoniuk, nauczyciel z ZS nr 1.

Projekt realizowany będzie do 2015 roku i zakończy się konferencją podsumowującą.