Kolejna edycja Wojewódzkich Zawodów „Mały Olimpijczyk” dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

W dniu 11 kwietnia 2013 r. w Kędzierzynie- Koźlu odbyła się sportowa impreza dla uczniów szkół podstawowych specjalnych. Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy już po raz 15 zorganizował Wojewódzkie Zawody „Mały Olimpijczyk”. Współorganizatorem imprezy  było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Na hali sportowej w Azotach w konkurencjach zręcznościowych zmagało się 98 uczniów z 10 szkół specjalnych województwa i 3 szkół integracyjnych z Kędzierzyna- Koźla. W przerwie zawodnicy bawili się wspólnie z zespołem "Anielinki" prowadzonym przez panią Annę Jellinek.
I miejsce zespołowo zajęła grupa uczniów z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego    w Głubczycach,II - SOSW Nysa,  III – Zespół Szkół Specjalnych w Opolu. Najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Brańka z Głubczyc, a najwięcej punktów wśród chłopców zdobyli Denis Marcinek z Głubczyc i Marcin Wrona ze Strzelec Opolskich. Zwycięskie szkoły otrzymały piękne puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, a wszyscy zawodnicy kolorowe dyplomy.  Gratulujemy małym sportowcom i zapraszamy za rok.