Otwarcie wyremontowanego budynku Starostwa Powiatowego

Przecięcia wstęgi i przekazania budynku do użytkowania dokonał Starosta Powiatu Józef Gisman w obecności członków Zarządu Powiatu oraz zaproszonych gości.
W odnowionym obiekcie swą siedzibę znajdzie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Powiatowe Centrum Informacji Europejskiej i Gospodarczej.

Starostwo na remont obiektu wydało 630 tysięcy złotych. Składa się on z trzech kondygnacji oraz podziemia, w którym znajduje się archiwum. Na każdym z pięter znajduje się toaleta oraz pomieszczenie gospodarcze. Dzięki zainstalowanej w budynku windzie, z usług urzędników beż żadnych ograniczeń, korzystać będą mogły osoby niepełnosprawne. Ciekawostka jest wydzielenie w jednym z pomieszczeń Powiatowe Centrum Informacji Europejskiej i Gospodarczej miejsca gdzie zajęcie i zabawę znajdą dzieci rodziców załatwiających swoje sprawy w tym Wydziale.

Oficjalne otwarcie zostało poprzedzone poświęceniem budynku przez ks. Manfreda Kokotta, proboszcza parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie - Koźlu.

Starosta Józef Gisman przybliżył gościom historię i obecne zagospodarowanie budynku
Symboliczne przecięcie wstęgi
Obiekt jest w pełni przystosowany do osób niepełnosprawnych
Zwiedzanie pomieszczeń nowego obiektu Starostwa Powiatowego przy Placu Wolności 1