Nowoczesna hala przy II LO – prace zgodnie z planem

W szybkim tempie idą prace prowadzone przy II Liceum w Kędzierzynie. Powstaje tam nowoczesny i w pełni wyposażony obiekt sportowy. Konstrukcja hali jest już właściwie gotowa. Obiekt znajduje się obecnie w stanie surowym zamkniętym. Wykonano już przyłącza sanitarne oraz wodociągowe. Na początku maja prowadzone będą zewnętrzne roboty ziemne, położona zostanie kostka brukowa. Również w maju robotnicy wykonają prace wykończeniowe wewnątrz hali. Na początku sierpnia odbędą się pierwsze odbiory techniczne.

Młodzież w nowej hali poćwiczy od października, wtedy ma zostać oddana do użytku. Inwestycja realizowana jest dzięki zaangażowaniu Zarządu Powiatu i dyrektor II LO Jadwigi Kuźbidy.
Arena spełniała będzie wszelkie wymogi sportowe. W środku znajdą się pomieszczenia dla trenerów, natryski i zaplecze magazynowe. Zaprojektowano ruchomą widownię, składaną i rozkładaną na czas imprez sportowych. Koszt inwestycji to ponad 3 mln 700 tys. zł.
Arena boiska: 20 m. na 35 m., wysokość - 7 m.
Posadzka sportowa sprężysta wykonana z tworzyw sztucznych. Widownia rozkładana z miejscami siedzącymi na 100 osób.
Wykonane zostanie również nowe ogrodzenie sali gimnastycznej – siatka o wysokości 5 m.