Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

To pierwsze tak nowoczesne laboratorium w szpitalu powiatowym w Polsce. Od jutra będzie testowało próbki w kierunku koronawirusa

Bardzo nowoczesne laboratorium otwarte zostało w kozielskim szpitalu. Od środy (6 maja) będą tam robione testy w kierunku koronawirusa. Jest pierwszym takim laboratorium otwartym w placówce powiatowej w Polsce. Znajduje się póki co w strefie czystej, więc na chwilę mogli tam wejść dziennikarze, by pokazać jak wygląda od środka.

- Składamy podziękowania na ręce Grupy Azoty, która sfinansowała budowę nowego laboratorium, które pozwoli na szybką diagnostykę pacjentów w kierunku koronawirusa. Będziemy mogli wykonywać nawet do 100 testów na dobę. Pani starosta konsultowała już z sanepidem kwestie testowania mieszkańców i te testy naszym mieszkańcom powiatu będą tu wykonywane - mówi dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.  

- Większość naszych pracowników to mieszkańcy miasta i powiatu, dlatego w tych trudnych chwilach nie mieliśmy wątpliwości, by wesprzeć kozielski szpital, odbyło się to przy pełnej akceptacji załogi – podkreśla Sławomir Lipkowski, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Co ważne, po epidemii laboratorium nadal będzie służyło mieszkańcom powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, wykonując testy w kierunku chociażby wirusa HPV, do tej pory było to niemożliwe.

- Powstanie pracowni stało się faktem, bardzo dziękuję diagnoście z Opola, który nas będzie tu jeszcze przez jakiś czas wspierał, to pani dr Iwona Gilowska. Dziękuje mojemu zespołowi, to było bardzo duże wyzwanie. To niełatwe badania, odpowiedzialność jest ogromna, ale robimy to dla naszych mieszkańców – zaznacza Ewelina Zamrzła-Wczasek, kierownik laboratorium w SP ZOZ.  

Grupa Azoty dla kozielskiego szpitala przekazała 750 tys. zł.

 AL

labo1.jpeg

labo2.jpeg

labo3.jpeg

labo4.jpeg

Wersja XML