Powiat Kędzierzyńsko - Kozielski na II miejscu wśród najbardziej usportowionych powiatów regionu

Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski na II miejscu wśród najbardziej usportowionych powiatów w województwie opolskim w roku szkolnym 2007/2008.

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Opolu podsumował współzawodnictwo sportowe szkół województwa opolskiego za rok szkolny 2007/2008.

W kategorii najbardziej usportowiony powiat – II m. zajął powiat kędzierzyńsko- kozielski.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Kędzierzyna- Koźla, miejsce III natomiast zajął Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (Azoty).
W kategorii szkół specjalnych zwyciężył Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy z Kędzierzyna-Koźla.
17 grudnia 2008 r. w Popielowie, dyrektorzy szkół wraz ze swoimi nauczycielami odebrali nagrody z rąk Pani Haliny Bilik - Opolskiego Kuratora Oświaty, Pana Dionizego Duszyńskiego - wójta Gminy Popielów oraz Pana Włodzimierza Gosa - Prezesa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13