Inauguracja roku akademickiego na Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji

W dniu 9 października 20008 roku nowy rok akademicki zainaugurowała Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, a w uroczystości uczestniczył także Starosta Powiatu Kędzierzyńsko - Kozielskiego Józef Gisman.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, najstarsza niepubliczna uczelnia państwowa regionu, zainaugurowała tym samym swój 13. rok działalności. Jej oferta edukacyjna powiększyła się od października o jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów - logistykę.

Uczelnia ta od samego początku swojej działalności, co podkreślił prof. Marian Duczmal, rektor WSZiA, przyjęła model elastycznego i otwartego kształcenia, błyskawicznie reagującego na potrzeby rynku pracy. Uczelnia tym samym, co podkreślał rektor, nie produkuje bezrobotnych. Jej mury opuściło już ponad 15 tysięcy absolwentów, a większość z nich znalazła pracę na Opolszczyźnie i w sąsiednich regionach. W kolejce po dyplomy stoi ponad 4 tysiące obecnych studentów.

- To co szczególnie podziwiam w tej uczelni to jej innowacyjność oraz nacisk kładziony na rozwój przedsiębiorczości wśród młodzieży - mówił po uroczystości Starosta Józef Gisman.

Z myślą o tym uruchomiono m.in. projekt "WSZiA partnerem w prowadzeniu działalności gospodarczej wśród studiujących" dotowany przez Województwo Opolskie. Skierowany jest on do przedsiębiorców uzupełniających swoje kwalifikacje na studiach oferowanyh przez tę uczelnię, a także do studentów, którzy zamierzają w przyszłości zainicjować swoją działalność gospodarczą.
W Kędzierzynie - Koźlu uczelnia uruchamia dwa kierunki studiów niestacjonarnych - zarządzania oraz pedagogiki. W powstaniu tu uczelni pokładane są ogromne nadzieje związane z rozwojem miasta, w szczególności na powstrzymanie odpływu młodych ludzi z Kędzierzyna-Koźla i powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego.

Pozostaje życzyć nowo upieczonym, kędzierzyńsko - kozielskim studentom powodzenia, oraz liczyć na szybki rozwój uczelni i stopniowe poszerzanie jej oferty.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13