Będą duże targi edukacji oraz nowe kierunki nauczania. Powiat przygotowuje jeszcze atrakcyjniejszą ofertę kształcenia

28 kwietnia odbędą się duże targi edukacji w Kędzierzynie-Koźlu, dzień wcześniej we wszystkich szkołach nadzorowanych przez starostwo powiatowe ruszą dni otwarte.

Wspólnej kampanii informacyjnej, skierowanej do rodziców i uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej, poświęcone było spotkanie, które odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Wzięło w nim udział kilkudziesięciu dyrektorów, pedagogów, doradców zawodowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. Głównym celem było przedstawienie oferty edukacyjnej w odniesieniu do nowych zawodów.

Od września powiat uatrakcyjnia swoją ofertę kształcenia wprowadzając nowe kierunki. To technik spawalnictwa w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej, blacharz-zbrojarz w Zespole Szkół nr 1 oraz technik automatyk w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Nowością ma być też technik transportu kolejowego - nad uruchomieniem tego kierunku trwają jeszcze prace.

W najnowszym rankingu Perspektyw wszystkie szkoły średnie z naszego powiatu mogą pochwalić się tarczami jakości, w tym jedną złotą dla Zespołu Szkół nr 1. Coraz więcej uczniów spoza powiatu jest zainteresowanych kształceniem w placówkach powiatowych, w tym roku to setka osób. Starostwo przygotowuje się też do otwarcia nowego internatu w nieużytkowanym dotąd skrzydle Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu.

centrum1.jpeg

centrum2.jpeg