Uroczysta inauguracja projektu: Absolwenci z Kędzierzyna – Koźla najlepsi z najlepszych w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego

W dniu wczorajszym tj. 07 października 2008 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie - Koźlu odbyła się uroczysta inauguracja projektu: Absolwenci z Kędzierzyna – Koźla – najlepsi z najlepszych. Projekt skierowany jest do uczniów klas IV szkół zawodowych z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Przewiduje się przeszkolenie 269 uczniów na 19 kursach, są to m. in. kursy: spawalnicze, uprawnień elektrycznych, wózków widłowych, kelnera, pilota wycieczek, prawa jazdy kat. C, obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie i florystyki. Podczas uroczystości Rafał Klimek z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wygłosił wykład na temat „ Możliwości finansowania inwestycji dla małych i średnich przedsiębiorstw w latach 2007 – 2013”.

Wartość projektu to pół miliona złotych, z czego środki finansowe z Unii Europejskiej to 440 tysięcy złotych. W uroczystości inauguracyjnej udział wziął Wicestarosta Marek Matczak.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13