10 rocznica obrony Opolszczyzny w Kędzierzynie - Koźlu

8 czerwca 2008 r. na Placu Wolności przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie – Koźlu królowały żółto niebieskie barwy Opolszczyzny i młodzież Kędzierzyna – Koźla.
Kędzierzyńska Filharmonia Młodych swoim koncertem udowodniła, że Opolszczyzna dobrze funkcjonuje w Unii Europejskiej , a utwory wybitnych kompozytorów z Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Polski , Rosji nie są obce ani młodzieży, ani rodzicom, ani mieszkańcom Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.
Pięknie zaprezentowali się soliści – wychowankowie Publicznego Ogniska Artystycznego: p. Patrycja Sołga i Damian Kazimierczak.
Arią z Wesołej Wdówki Patrycja Sołga podbiła serca publiczności.
Chór z niezwykłą łatwością wykonywał trudne utwory nie zważając na warunki atmosferyczne, a dzieci z Ogniska Artystycznego wzbogacały tańcem niektóre z jego wykonań.

Kędzierzyńska Filharmonia Młodych wykonywała nie tylko poważne utwory, ale także słynne przeboje ABBY i amerykańskich westernów.
Jednakże Gwiazdą popołudnia był sam dyrektor p. Gotfryd Włodarz, który sprawnie dyrygował prawie 100 osobowym zespołem, a humorystyczną konferansjerką prowadził zebranych przez piękny świat muzyki.

Koncert przed Starostwem

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu