Seniorzy na szkolenie przyjechali na rowerach. Akcja informacyjna starostwa i ekspertów ruchu drogowego

Pełna sala seniorów na szkoleniu z ekspertami ruchu drogowego, które odbyło się w kędzierzyńskim starostwie powiatowym.

Były badania wzroku, testy na szybkość reakcji na specjalnym urządzeniu, a także bezpłatny serwis rowerowy.

- Takie spotkania są bardzo potrzebne, wiele sobie uświadomiłam, a przy okazji mam nowe światła w rowerze - mówiła jedna z uczestniczek.

Dane są przerażające. W tamtym roku na polskich drogach zginęło ponad 2800 osób, z tego jedna trzecia to osoby powyżej 60 roku życia.

Mariusz Sztal, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego powiedział, że nie chodzi tu o kwestię braku wiedzy, ale głównie o zmianę naszych przyzwyczajeń na drodze. – To wystarczy, by zwiększyć bezpieczeństwo – mówił.

Na koniec seniorzy otrzymali certyfikaty udziału, które wręczyła im starosta Małgorzata Tudaj. Szefowa zarządu powiatu zaznaczyła, że tego typu przedsięwzięcia będą w starostwie kontynuowane.

al

Zdjęcia i film na Facebooku powiatu.