I Turniej Piłki Siatkowej Gimnazjów o Puchar Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu zakończony

W dniu 3 marca 2012 roku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Gimnazjów o Puchar Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone medalami oraz pucharami.

Klasyfikacja końcowa:
1.Publiczne Gimnazjum w Walcach
2.Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu
3. Publiczne Gimnazjum w Leśnicy
4. Publiczne Gimnazjum w Ujeździe
5. Publiczne Gimnazjum nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu
6. Publiczne Gimnazjum w Bierawie
7. Publiczne Gimnazjum w Zdzieszowicach
8. Publiczne Gimnazjum nr 5 (start poza konkurencją).

Nagrody wręczali: Gabriela Tomik - Wicestarosta Powiatu, Grzegorz Nadolski - Dyrektor ZSŻŚ oraz Wicedyrektor ZSŻŚ Agnieszka Kossakowska.
W organizację zaangażowani byli wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.
Współorganizatorem imprezy było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, w którym odbywała się część spotkań.

Najlepsi zawodnicy turnieju oraz trenerzy (nagrodzeni sprzętem sportowym ufundowanym przez COLO, ZAKSĘ oraz Urząd Miasta):
MVP Daniel Kremzel Walce
Najlepszy rozgrywający Michał Chałupa PG1
Najlepszy przyjmujący Jakub Kopacz Walce
Najlepszy blokujący Mateusz Cebula Walce
Najlepszy atakujący Denis Czichoń Lesnica
Trener najlepszej drużyny: Marek Kania

Celem imprezy było propagowanie siatkówki wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz promocja Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. "Żegluga" pokazała, że jest szkołą, w której można zdobyć nie tylko solidne wykształcenie, po jej ukończeniu zdobyć dobrze płatną pracę lecz również rozwijać w niej swoje pasje.