Powiat świętować będzie 20 lat! Znany jest już wstępny program imprezy na placu Wolności

LemON, Formacja Chatelet, K.A.S.A, Czerwone i Czarne – wszystkich zobaczymy już w sobotę 7 września na kędzierzyńskim placu Wolności. To tam powiat świętować będzie 20-lecie. Szykuje się prawdziwe święto samorządu.

Impreza rozpocznie się od wielkiej premiery rzeźb noblisty Roberta Kocha i dr Władysława Opolskiego, a także anonimowego chemika i kolejarza. Wszystkie staną na skwerze na placu Wolności. Ich uroczyste odsłonięcie zaplanowano z udziałem wyjątkowych gości.

Jednym z punktów programu będzie występ Formacji Chatelet, która balansuje na granicy  kabaretu, teatru i stand-upu. Chatelet jest laureatem nagród na wszystkich liczących się festiwalach kabaretowych i autorem niezliczonych programów telewizyjnych. Formacja zagrała tysiące występów i próżno szukać tak doświadczonych, wszechstronnych i charyzmatycznych artystów kabaretowych, którzy do grzecznych nie należą.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół LemON z wokalistą Igorem Herbutem. Zaraz przed nim publiczność gorącymi hitami rozgrzeje K.A.S.A, a jeszcze wcześniej Czerwone i Czarne. Będzie też specjalny, jubileuszowy występ chóru Kandersino, założonego przez starostwo powiatowe. Niebawem dokładny program wrześniowej imprezy przed starostwem.

al