Pan Roman wygrał aukcję starostwa i zabrał rodzinę z Francji w rejs

W tym roku kędzierzyńskie starostwo ponownie grało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania podczas styczniowej aukcji był prywatny rejs z przystani „Szkwał” w Koźlu po Odrze.

O rejs internauci walczyli właściwie do ostatnich chwil, najwyższą kwotę zaproponował nasz mieszkaniec, który postanowił sprawić rodzinie z Francji niespodziankę i niedawno zabrał ich na wyprawę.

Uczestnicy przepłynęli przez zabytkową kozielską śluzę i wpłynęli do kompleksu basenów portowych. Do tego przez cały czas towarzyszył im bosman przystani, który zdradził wiele ciekawych historii związanych z tymi miejscami.

- Odra jest bardzo ładna, cieszę się bardzo, to była wspaniała przygoda. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć miasto i Odrę wprost z rzeki - relacjonuje Roman Kojzar.

W pakiecie aukcyjnym były też specjalne przewodniki po powiecie, a także garść upominków wprost ze starostwa powiatowego.

al

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu