Policja świętuje 100-lecie istnienia

Funkcjonariuszom składamy najlepsze życzenia i podziękowania za ciężką i odpowiedzialną służbę.

- Te podziękowania należą się nie tylko wam, ale również waszym rodzinom, bo to służba, która kosztuje wiele wyrzeczeń i nie kończy się po ośmiu godzinach - mówiła starosta Małgorzata Tudaj. Oficjalna uroczystość odbyła się 31 lipca w murach komendy powiatowej w Kędzierzynie-Koźlu. Najlepsze życzenia w imieniu radnych złożyła też przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

Komendant powiatowy policji, mł. insp. Janusz Hencel dziękował samorządowcom za współpracę. – Od niedawana jestem komendantem tutejszej policji i to akurat mi przypadł ten zaszczyt poprowadzenia uroczystości w stulecie policji państwowej. Dziękuję wszystkim instytucjom współpracującym z nami i cieszę się bardzo, że ta współpraca od lat przebiega tak harmonijnie dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówił Janusz Hencel.

Słów uznania pod adresem jednostki z Kędzierzyna-Koźla nie szczędził zastępca komendanta wojewódzkiego, insp. Rafał Stanisławski, który zaznaczył, że zaufanie mieszkańców do policji rośnie, a praca funkcjonariuszy jest coraz lepiej oceniana.

Policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe. Specjalne odznaczenia w 100-lecie polskiej policji odebrały starosta Małgorzata Tudaj i prezydent Sabina Nowosielska.

al

Zdjęcia i filmy na FB powiatu.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13