• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Na partnerstwie z Hohenlohe korzysta nasza młodzież

Książę Kraft zu Hohenlohe-Öehringen i jego syn gościli w naszym powiecie. Rodzina księcia miała swoje posiadłości w Sławięcicach. Tamtejsza parafia obchodzi właśnie 150-lecie i to jubileusz był głównym powodem wizyty. Książę spotkał się także z przedstawicielami władz miasta i powiatu. Nasz powiat jest oficjalnym powiatem partnerskim Hohenlohe. Po podpisaniu umowy oba samorządy rozwijają swoją współpracę m.in. w zakresie kształcenia młodzieży.

Niedawno w niemieckim powiecie gościła kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 z Koźla. Program wizyty był napięty, a młodzi ludzie nie tylko mieli okazję podszlifować język, ale również wraz ze swoimi rówieśnikami odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Takie wymiany przynoszą wiele dobrego, bo po prostu uczymy się od siebie, poznajemy ludzi, mamy okazję popatrzeć na zawody, w jakich się uczymy z innej strony, to bardzo cenne doświadczenie – przyznają uczniowie.

Podczas wizyty w powiecie książę udał się również do siedziby nadleśnictwa, a także w miejsce dawnego obozu w Sławięcicach.

Przypomnijmy, że powiat kędzierzyńsko-kozielski partnerstwo z powiatem Hohenlohe zawarł w 2009 roku. Od tamtego czasu obopólna współpraca przebiega wielopłaszczyznowo. Znaczący krok do przodu poczyniono właśnie w zakresie współpracy szkół oraz w materii pomocy społecznej. 

al

Na zdjęciu ze starostą Małgorzatą Tudaj

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13
47-220 Kędzierzyn Koźle
tel. 77 483 31 08
fax 77 472 32 95
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 11916236
w tym miesiącu: 114227
dzisiaj: 2981