Pierwsze takie zawody. W Miejscu Odrzańskim spotkali się strażacy ochotnicy z całego powiatu

Strażacy ochotnicy z całego powiatu i nie tylko rywalizowali ze sobą w Miejscu Odrzańskim. Zawody miały wyjątkowy charakter, pierwszy raz bowiem zostały zorganizowane z budżetu obywatelskiego urzędu marszałkowskiego.

- W sumie pozyskaliśmy niecałe 150 tys. zł nie tylko na organizację zawodów, ale również na zakup specjalistycznego sprzętu strażackiego, który wykorzystamy przy organizacji kolejnych imprez – mówi Tomasz Golasz, prezes OSP Miejsce Odrzańskie.

Proceduralnie rozliczaniem całości zajął się samorząd powiatowy. Zawody otworzyli m.in.: starosta Małgorzata Tudaj, marszałek Andrzej Buła, wiceprezes zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Teresa Tiszbierek, wójt gminy Cisek Rajmund Frischko oraz prezes oddziału powiatowego OSP Zygfryd Steuer.

Każdy z uczestników musiał zmierzyć się z ćwiczeniami bojowymi oraz sztafetą.