• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rusza największa powiatowa inwestycja rekreacyjna tego roku

Ponad 5 mln zł kosztować będzie przebudowa przystani „Szkwał” na kozielskiej wyspie oraz modernizacja internatu przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. W starostwie powiatowym podpisano umowy na realizację inwestycji. Samorząd z Kędzierzyna-Koźla zdobył pieniądze z Unii Europejskiej.

W pierwszym przypadku wykonawca ma 12 miesięcy na budowę, jeśli chodzi o internat – prace zakończą się we wrześniu tego roku. Przebudowa przystani to inwestycja, do której powiat przygotowywał się od dobrych paru lat.

- Będzie strefa fitness, strefa z parasolami, boisko do siatkówki, plaża, scena koncertowa, zaplecze dla organizacji pozarządowych, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Mieszkańcy nie poznają tego miejsca, a ta część wyspy w końcu doczeka się miejsca do rekreacji z prawdziwego zdarzenia. To było czasochłonne przedsięwzięcie, bo od trzech lat zabiegaliśmy o przejęcie pozostałego terenu od RZGW – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

- Jak trudne to zadanie świadczy chociażby fakt, że od wejścia w życie ustawy wodno-prawnej musieliśmy mieć zgodę na każdą nabrzeżną ławeczkę czy lampę – podkreśla dyrektor CKPiU Ireneusz Wiśniewski.            

- Największą niewiadomą będzie przebudowa dwóch zabytkowych budynków, one są pod nadzorem konserwatora, możemy się tam spodziewać niespodzianek – mówi Adam Kerner, prezes firmy K+D Budownictwo, która wygrała przetarg na modernizację przystani nad Odrą.

Cały projekt zakłada również przebudowę internatu przy ZSŻŚ. Będzie miał 32 pokoje dla 64 osób. – Nasza bursa zostanie trochę odciążona, a przypomnę, że czeka nas teraz podwójny rocznik, a i coraz więcej młodych ludzi chce się u nas uczyć spoza powiatu, a nawet województwa – zaznacza wicestarosta Józef Gisman.

Przetarg na remont internatu wygrała firma "Rajbud".

AL

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13
47-220 Kędzierzyn Koźle
tel. 77 483 31 08
fax 77 472 32 95
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 11720758
w tym miesiącu: 89547
dzisiaj: 1815