Dwie powiatowe drogi z rządowym dofinansowaniem

Powiat kędzierzyńsko-kozielski zdobył kolejne pieniądze na remonty zarządzanych przez samorząd dróg. To 1 mln 400 tys. zł dofinansowania na remont ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie i odcinek Zwiastowice-Ucieszków w gminie Pawłowiczki. Nasz powiat otrzymał maksymalną pulę pieniędzy na dwa projekty.

- Zdecydowały dobrze przygotowane wnioski, a samo dofinansowanie otrzymali najlepsi - mówił wojewoda Adrian Czubak.

Ulica Wojska Polskiego prowadzi do licznych zakładów pracy, w tym Grupy Azoty, hali sportowej. – Prace na tym odcinku już trwają. Powstanie nowa droga, ścieżka rowerowa z aktywnym oznakowaniem, pobocze, zjazdy oraz odwodnienie drogi – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

Droga Zwiastowice-Ucieszków bezpośrednio prowadzi do największego zakładu pracy w okolicy, szkół, przedszkola, instytucji kultury. – Drogowcy zbudują nową drogę, dwustronny chodnik, pobocze, zjazdy, przejście dla pieszych z aktywnym oznakowaniem. Zostaną także przebudowane dwa skrzyżowania – wylicza wicestarosta Józef Gisman.

Umowy podpisano w obecności szefa gabinetu Ministra Infrastruktury. Łącznie w obecnym naborze na drogi na Opolszczyźnie przeznaczono ponad 46 mln zł. Kolejna szansa na pieniądze z funduszu dróg krajowych pojawi się jesienią. Powiat będzie aplikował o kolejne środki.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13