• SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu strona główna

Pogłębianie wiaduktu w Rogach na ostatniej prostej

Inwestycja zakończy się pod koniec maja. Powiat wyda na to zadanie 600 tys. zł. Zyskają mieszkańcy, bo niebawem cięższy transport będzie przemieszczał się właśnie tamtędy, a nie przez osiedle domków. W Rogach znajdują się dwie stocznie i skup złomu. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w połowie maja, ale drogowcy napotkali na kable nieznanego pochodzenia.

- Nie było ich na żadnych mapach, teraz ustalamy skąd się tam wzięły, stąd niewielki poślizg – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

To nie jedyna znacząca inwestycja drogowa, powiat jednocześnie remontuje ulicę Wojska Polskiego w Kędzierzynie. To właściwie kluczowa inwestycja powiatowa w mieście. Po remoncie cały odcinek tej ulicy będzie miał zupełnie nową nawierzchnię, a obok tamtejszego wiaduktu kolejowego pojawi się kładka dla rowerzystów. Remont pochłonie 1,5 mln zł. W przypadku kładki dla rowerzystów samorząd stara się o pieniądze z odrębnego funduszu.

al

wiadukt prawie gotowy.jpeg