Zespół Szkół nr 1 podpisał dwie umowy o współpracy

Zespół Szkół nr 1 z Kędzierzyna-Koźla ma dwóch nowych partnerów, co wprost przełoży się na jeszcze lepszą bazę do nauki dla uczniów. Szkoła i starostwo powiatowe podczas konferencji podpisali umowę z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zakrzowie w zakresie wsparcia kształcenia zawodowego klas gastronomicznych oraz ze spółką doradztwa podatkowego „ADARA” z Kędzierzyna-Koźla w zakresie współpracy z kierunkiem technik rachunkowości.

- Oświata zatoczyła koło i jesteśmy w tym momencie, który kiedyś był już przerabiany, czyli szkoły przyzakładowe, praktyki w firmach, bo lepszej formy nauki nie ma niż ta na stanowisku pracy – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Powiat dopasowuje ofertę kształcenia do rynku pracy i już od września w Zespole Szkół nr 1 otwierany jest nowy kierunek – technik rachunkowości.

- Uczeń u nas będzie się kształcił przez pięć lat, ponieważ będzie to już absolwent szkoły podstawowej. Wsparcie biura rachunkowego jest nam jak najbardziej potrzebne, ponieważ to, co my będziemy realizować w szkole w formie teoretycznej będzie doskonalone w wymiarze czysto praktycznym przez biuro doradztwa, z którym podpisaliśmy umowę – tłumaczy dyrektor ZS nr 1 Urszula Więcek.

Umowy podpisano podczas Powiatowej Konferencji Pracodawców „Biznes dla Edukacji - Edukacja dla Biznesu”.