Wizyta zagranicznych gości w Zespole Szkół w Komornie

Do piątku w Zespole Szkół w Komornie gościć będzie młodzież ze szkoły w Opavie w Czechach (18 osób) oraz z Lewic na Słowacji (16 osób) wraz z opiekunami w ramach programu Comenius. Temat przewodni programu to przyroda trzech narodów „TRI NATURA”. W programie uczestniczy 20 osób z Zespołu Szkół w Komornie. Pierwszego dnia uczestników projektu powitał wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Marek Matczak oraz dyrektor szkoły Krystian Flegel. Następnie przed budynkiem internatu posadzone zostało drzewko, jako symbol współpracy uczniów i nauczycieli z Czech, Polski i Słowacji. Uczestnicy programu w ramach projektu zapoznają się z ochroną przyrody w Polsce. Zwiedzą między innymi: Miejskie Wysypisko Odpadów w Kędzierzynie – Koźlu, zagrodę żubrów w Jankowicach k. Pszczyny, Park Krajobrazowy w Górach Opawskich, Górę Św. Anny i Kamień Śląski.

Fot: Nowa Gazeta Lokalna

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu