Policjanci dostali pod choinkę trzy nowe radiowozy

Trzy nowe samochody marki Opel z 200-konnymi silnikami przekazano policjantom ruchu drogowego i prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Zostały sfinansowane przez starostwo, urząd miasta, gminy naszego powiatu, a także z budżetu państwa.

- To szybkie i mocne samochody. Wymieniliśmy zużyte i awaryjne pojazdy na nowe, dziękuję władzom, bo bez wkładu finansowego samorządów nie moglibyśmy sobie na nie pozwolić – mówił mł. inspektor Janusz Hencel, z-ca komendanta policji w Kędzierzynie-Koźlu.

- Policja będzie bardziej skuteczna, szybciej dotrze na miejsce zdarzenia, a bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się na ten zakup – zaznaczyła starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj.

W sumie kosztowały około 250 tys. zł.

DSC_0645.jpeg

DSC_0656.jpeg