Przeboje świata – wielka gala operetkowo-musicalowa odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu

Na koncert z udziałem ponad setki wspaniałych muzyków zaprasza starosta wraz z radnymi powiatowymi. To będzie wydarzenie, jakiego jeszcze nie było.

Po raz pierwszy bowiem na jednej scenie pojawią się artyści Filharmonii Zabrzańskiej, którym dyrygować będzie Sławomir Chrzanowski, sławy polskiej sceny operetkowo-musicalowej, a także powiatowy chór „Kandersino” wraz z orkiestrą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Gościem specjalnym będzie Kacper Kuszewski, aktor rozpoznawalny dzięki serialowi "M jak miłość", wszechstronnie uzdolniony artysta wystąpi wspólnie z muzykami w wielkim show na dużej scenie hali widowiskowej Azoty. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Witold Matulka, gwiazda polskiej operetki i estrady, ulubieniec publiczności.

- Chcemy zaprosić naszych mieszkańców na muzyczną ucztę z okazji 20-lecia samorządu powiatowego oraz Dnia Matki, to wyjątkowe okazje, zatem i koncert, na który serdecznie zapraszamy powinien być nietuzinkowy - podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.

Wydarzenie, które zaplanowano na 26 maja (sobota) dedykowane jest Bogusławowi Kaczyńskiemu, wybitnemu polskiemu popularyzatorowi opery i muzyki poważnej, a także dziennikarzowi zmarłemu w 2016 roku.

Bezpłatne bilety do zdobycia na Facebooku powiatu.