II Mini Maraton ku czci Jana Pawła II

157 zawodników pojawiło się na starcie Mini Maratonu zorganizowanego w trzynastą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Współorganizatorem zawodów był powiat kędzierzyńsko-kozielski, a organizatorem głównym stowarzyszenie "Dobra Rodzina". Bieg główny na al. Jana Pawła II wystartował o 15.30. Impreza miała kilka swoich odsłon, wcześniej bowiem ruszył bieg dziecięcy oraz rodzinny. Uczestnicy wraz ze starostą Małgorzatą Tudaj, wiceprezydentem Wojciechem Jagiełłą oraz wicemarszałkiem Romanem Kolkiem przemaszerowali pod pomnik wielkiego Polaka w Parku Pojednania, gdzie złożyli kwiaty i zaśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń naszego rodaka.

Zwycięzcą zawodów został Tomasz Antosiak z Kędzierzyna-Koźla, któremu pokonanie trasy o długości 4,2 km (co odpowiada 1/10 dystansu maratońskiego – red.) zajęło 13 minut i 32 sekundy. Na drugim miejscu z czasem 14.15 zameldował się Alan Żandarski ze Zdzieszowic, a na trzecim miejscu bieg ukończył Robert Doleżałek z Grzegorzowic (14.33).

Wśród pań bezkonkurencyjna była Natalia Smolarz z Błażejowic (16.36), a kolejne miejsca na podium zajęły: Justyna Czekaj z Kędzierzyna-Koźla (17.58) i Małgorzata Góral ze Strzelec Opolskich (19.09).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!

Oprac. al

Więcej zdjęć TU