Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Patronat starosty: Chemiczny świat nie jest dla nich obcy. Rekordowa "Chemiczna głowa" W Zespole Szkół nr 3

Aż 17 kilkuosobowych drużyn wystartowało w konkursie „Chemiczna głowa”, co roku współorganizowanym przez kędzierzyńskie starostwo. W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach młodzi ludzie na własne oczy przekonywali się, że chemii warto się uczyć, wielu już teraz właśnie z nią wiąże swoją przyszłość.

- Mamy rekord frekwencyjny. To, co wyróżnia nasz konkurs, to możliwość przeprowadzenia części praktycznej w laboratoriach, którymi dysponuje szkoła – mówił Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

- To właśnie wy w przyszłości będziecie tymi chemicznymi głowami, które będą decydować o tym, jakiego ona nabierze kształtu, będziecie też wyznaczać jej kierunki, nowe trendy - zwrócił się do uczniów wicestarosta Józef Gisman.

Przed rozpoczęciem konkursu ZS nr 3 podpisał porozumienie ze szkołą podstawową nr 6, w myśl którego nauczyciele chemii będą ze sobą współpracować. Chodzi o zajęcia w laboratoriach, jakimi dysponuje sławięcicka placówka.

- To niesamowite jak można bawić się chemią, to nie tylko fascynujący świat reakcji, ale i wielka przyszłość, na której opiera się cały świat – mówili gimnazjaliści.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Grupa Azoty ZAK S.A., Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz następujące firmy: Grupa Azoty ZAK S.A., Petrochemia Blachownia S.A., Fluorochemika Poland Sp. z o. o. oraz Pfleiderer Silekol Sp. z o. o. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez sponsorów, zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali cenne nagrody, między innymi: tablety, głośniki bluetooth, słuchawki JBL, powerbanki, pendrive, karty prezentowe na zakup książek oraz słodkie upominki.

AL

Relacja TV TU

Zdjęcia na portalu KK24.pl TU

Relacja Radia Park TU

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML