Patronat powiatu: Szkoły z południa Polski rywalizowały w Żegludze

Opolskie, dolnośląskie, małopolskie – uczniowie z tych województw rywalizowali w międzywojewódzkim konkursie maszyn wiatrowych, który odbył się w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Powiat obok gminy był współorganizatorem wydarzenia, a w konkurencjach wzięło udział aż 200 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

- Celem było wyłonienie najlepszych konstrukcji z poszczególnych drużyn, które będą startować w finale ogólnopolskim w Piasecznie - informuje  nauczyciel Zbigniew Kapelan. Finał zaplanowano w najbliższą sobotę. Szkoła chciałaby organizować turniej co roku, szczególnie, że ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem placówek, a sama technologia produkcji maszyn wiatrowych to kierunek niezwykle przyszłościowy. – Dlatego tym bardziej jest konieczność doskonalenia wiedzy wśród uczniów w tym zakresie, chcemy, by byli jak najlepiej przygotowani – dodaje Zbigniew Kapelan.

Gratulacje dla zwycięzców!