Mamy aż sześciu stypendystów premiera

W Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość, podczas której Opolski Kurator Oświaty Michał Siek wręczył dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z Kędzierzyna–Koźla, ze szkół nadzorowanych przez powiat. Stypendium przyznawane jest wyłącznie najlepszym uczniom za specjalne osiągnięcia w nauce, a także za dodatkową aktywność, działalność społeczną i wolontariacką.

W naszym powiecie wyróżnienie otrzymało 6 uczniów: Monika Olszanecka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Kamil Walczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, Robert Domin z Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1, Sandra Franecki z Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3, Michał Serwaczak z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Jakub Schatt z Technikum nr 4 Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

W uroczystości wziął udział wicestarosta powiatu Józef Gisman, a także biskup Rudolf Pierskała, radni oraz dyrektorzy szkół.

- Takie wyróżnienia napawają dumą i mobilizują do dalszych działań. Wszystkim uczniom oraz dyrektorom szkół serdecznie gratulujemy – podsumowuje Józef Gisman.

KG (oprac. AL)