Znakomity nabór do szkół. Od września naukę u nas rozpocznie 100 uczniów spoza województwa

Po symulacji naboru do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim wiadomo już, jakie kierunki najchętniej wybierali absolwenci gimnazjów. To kierunki biologiczno-chemiczne i matematyczno-fizyczne w liceach, a także kierunki językowe, jak np. angielski połączony z hiszpańskim i niemieckim, również w ogólniakach. Na topie była też informatyka oraz mechatronika, żegluga, e-sport oraz chemia, a także budownictwo.

Ze względu na większą ilość chętnych w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz w II LO, konieczne było uruchomienie dodatkowych klas.

W szkołach nadzorowanych przez powiat naukę rozpocznie około 100 uczniów więcej niż rok temu. Są to głównie uczniowie spoza powiatu i województwa opolskiego, którzy zamieszkają w kozielskiej bursie.

Na tak dobrym naborze zaważyła świetna opinia o powiatowych placówkach, dobra kadra pedagogów, innowacyjne kierunki kształcenia, a także to, że szkoły nie tylko dobrze kształcą, ale i pomagają znaleźć zatrudnienie poprzez szeroką współpracę z firmami różnych branż. Wielu uczniów propozycję zatrudnienia otrzymuje jeszcze na etapie nauki.