Huragan w powiecie – ważne informacje

Każdy właściciel lub zarządca nieruchomości powinien wykonać w trybie pilnym dokumentację fotograficzną szkód oraz przygotować dokumenty własnościowe obiektów i nieruchomości potrzebnych do przeprowadzanego przez GOPS wywiadu.

Właściciele nieruchomości i obiektów budowlanych przedstawiając dokumentację fotograficzną zaistniałych zniszczeń powinni niezwłocznie dokonać zgłoszeń szkód u ubezpieczyciela.

Przypomnijmy, uszkodzonych jest 40 domów w gminie Cisek oraz 16 w gminie Bierawa. Część z nich ma zerwane dachy.

Na miejsce udał się wojewoda opolski Adrian Czubak oraz wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Józef Gisman. Z magazynu starostwa przekazano kilkadziesiąt plandek.

Wojewoda jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu zabezpieczenia pomocy finansowej dla osób poszkodowanych w wyniku wczorajszej nawałnicy, w tym mowa także o rolnikach.

Z kolei w sobotę o 9.00 rano w Cisku odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego, podczas którego oszacowano straty i dokładnie omówiono sytuację.

O tym, jak wyglądała sytuacja w gminach można było na bieżąco śledzić na Facebooku powiatu, gdzie przekazywane były wszelkie informacje.

Więcej informacji z gminy Cisek TU

Informacje KK24.pl TU