Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Od mszy świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele w Koźlu rozpoczęły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Ich organizatorem była starosta powiatu wspólnie z prezydentem miasta.

Po nabożeństwie udano się pod kozielską bursę, gdzie przed laty więziono żołnierzy niezłomnych, mieściła się tam katownia Urzędu Bezpieczeństwa. Na miejscu odśpiewano hymn państwowy, a także przypomniano historię ludzi, którzy zdecydowali się walczyć z okupantem.

Pod tablicą upamiętniającą żołnierzy wyklętych złożono kwiaty, odegrano też pieśni patriotyczne.

W obchodach wzięli udział samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji kombatanckich, jednostek organizacyjnych powiatu i gminy, a także uczniowie szkół.

Zdjęcia i filmy na Facebooku powiatu.