Wielki polonez na szczęście! Foto

Kilkuset maturzystów ze szkół ponadgimnazjalnych nadzorowanych przez powiat, zatańczyło wspólnego poloneza na placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu. Wielu mieszkańców przyszło zobaczyć wydarzenie i pokibicować uczniom. Tańczono ponad 20 minut. Starosta Małgorzata Tudaj życzyła wszystkim szczęścia podczas egzaminów.

Jesteśmy z wami i mocno trzymamy kciuki, nauka to jedno, ale jak to w życiu, potrzeba też odrobiny szczęścia, i my wam go życzymy z całego serca, a polonez niech doda wam energii i będzie dla was miłym wspomnieniem, kiedy już opuścicie mury naszych szkół – mówiła Małgorzata Tudaj. Do życzeń dołączyła się również prezydent Sabina Nowosielska, a także Magdalena Lisowska z Gazety Wyborczej.

Poloneza poprowadził Zygmunt Babiak, aktor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Towarzyszyła mu Aleksandra Sałacka, II Wicemiss Opolszczyzny 2016, absolwentka kozielskiego liceum. Zaraz za nimi maturzystów poprowadzili samorządowcy: prezydent Sabina Nowosielska i wiceprezydent Wojciech Jagiełło, a także Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa oraz radny powiatowy Paweł Masełko. Maturzyści tańczyli do poloneza Wojciecha Kilara.

Współorganizatorem wydarzenia było m.in. kędzierzyńskie starostwo powiatowe. A już jutro (9 lutego) wielkie pamiątkowe zdjęcie w Gazecie Wyborczej.

Fotorelacja TU

Fotorelacja 2 TU