Dwudziestu śmiałków wystartowało w XIII spływie twardzieli rzeką Kłodnicą

Dwudziestu śmiałków wystartowało w XIII spływie twardzieli rzeką Kłodnicą, który odbył się pod patronatem starosty powiatu.

7-kilometrową trasę w ciągu godziny najszybciej pokonał Adam Giet z klubu "Morsy Dębowa", wyprzedzając Macieja Koguta i Aldonę Skowrońską z klubu "Kaloryfer Kraków". Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, kalendarze i puchary. Spływ asekurowali ratownicy WOPR z Kędzierzyna-Koźla, Głubczyc i Branic oraz ratownicy z ORW OSP Koźle.

W trakcie XIII spływu twardzieli rzeką Kłodnicą na przystani „Szkwał” w Koźlu odbył się panel dyskusyjny "Dziś i jutro Odry, bliskie i dalsze perspektywy”. W dyskusji udział wzięli samorządowcy województwa opolskiego i śląskiego oraz strony czeskiej. Całość prowadzili przedstawiciele Rady Kapitanów z kapitanem Czesławem Szarkiem. W dyskusji przewijały się tematy gospodarczego wykorzystywania zasobów wodnych.

Oprac. al