Chór „Echo Kresów” ma już pięć lat

Z tej okazji przygotowano jubileuszową galę, a pełna sala widzów wysłuchała wyjątkowego koncertu czterech kultur. Chór powstał w 2011 roku z inicjatywy Kresowian. Jego dyrygentem, a także kompozytorem i aranżerem od początku jest Adam Wołkowski, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.

Gratulował mu m.in. wicestarosta Józef Gisman, który w imieniu Zarządu Powiatu przekazał jubilatom najlepsze życzenia. Wśród gratulujących była też prezydent Sabina Nowosielska oraz senator Grzegorz Peczkis.

Członkowie chóru pod wodzą Adama Wołkowskiego notują coraz więcej krajowych i międzynarodowych sukcesów, to festiwale, konkursy i przeglądy muzyczne. Wszędzie jest gorąco oklaskiwany, a jego przedstawiciele odbierają kolejne zasłużone trofea, które są potwierdzeniem wysokich umiejętności zespołu. W 2015 roku „Echo Kresów” zagrało w kraju pand 40 koncertów.

W 2015 roku chór wydał swoją pierwszą płytę, która jest chętnie słuchana nie tylko w całej Europie, ale i za oceanem. Średnia wieku członków grupy muzycznej z naszego powiatu to 68 lat.

Foto: gazetainformator.pl