Rekordowy Dzień Godności - ponad 700 uczestników w barwnym korowodzie

Aż 734 uczestników Dnia Godności, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. To już XV jubileuszowa edycja wydarzenia, które z roku na rok gromadzi i integruje osoby niepełnosprawne z Opolszczyzny.

O godz. 10.00 uczestnicy sprzed urzędu miasta ruszyli w barwnym korowodzie na kozielski rynek. Tam przed publicznością wystąpiły mażoretki z Długomiłowic, zaprezentowała się też szkoła karate. Wspólnie malowano, tańczono i bawiono się. Atmosfera była znakomita, a do reszty szybko dołączali mieszkańcy miasta. Ciekawe konkursy prowadzili wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, którzy jak co roku pomagają w całym przedsięwzięciu.

- Spotkaliśmy się po ty, by mieszkańcom powiatu i całego województwa pokazać zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, to wspaniali ludzie, a taka impreza pozwala im się realizować – mówi Ewa Hałambiec, dyrektor regionalna olimpiad specjalnych.

Dzień Godności odbył się pod patronatem starosty powiatu i prezydenta miasta.

Fotorelacja na Facebooku powiatu.