Wszyscy czytają Quo vadis - Zdjęcia

Włączamy się w akcję narodowego czytania pod patronatem pary prezydenckiej. W kędzierzyńskiej bibliotece samorządowcy i nie tylko czytali dziś (2.09) Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

W roli lektorów fragmentów powieści słynnego polskiego noblisty m.in. starosta Małgorzata Tudaj, prezydent Sabina Nowosielska, senator Grzegorz Peczkis, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Kopeć i wielu innych.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Na Facebooku powiatu możecie zobaczyć, jak poszło Małgorzacie Tudaj.

DSC_0851.jpeg

DSC_0841.jpeg