Ważą się losy zbiornika Kotlarnia

Zespół powołany przez wojewodę za kilka dni przedstawi szczegóły inwestycji, która ma kosztować 80 mln zł i odgrywać niebagatelną rolę dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Zbiornik mógłby zgromadzić 42 mln metrów sześciennych wody i spełniałby właściwie trzy zadania.

- W razie powodzi gromadziłby jej nadmiar, a w razie suszy, co pokazały ostatnie lata, mógłby uzupełnić koryto rzek – wyjaśnia starosta Małgorzata Tudaj.

Polder spełniałby też rolę rekreacyjną. - W przeciągu dwóch miesięcy ma być wiadomo, czy i kiedy będzie można spodziewać się realizacji zadania – poinformował wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

W spotkaniu terenowym wzięli udział m.in. przedstawiciele nadleśnictwa, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, poszczególnych gmin oraz pełnomocnik wojewody.