Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Mimo kontrastu barw stanowi spójną całość, łącząc i skupiając wokół siebie naród" Dzień Flagi Narodowej

Samorządowcy, strażacy, policjanci, wojskowi, a także przedszkolaki i młodzież, która rozdawała biało-czerwone flagi. Tak było w poniedziałek (2.05) pod komendą powiatową straży pożarnej w Koźlu, gdzie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Flagi Narodowej. Pod odegraniu hymnu państwowego oraz wciągnięciu flagi na maszt głos zabrała starosta Małgorzata Tudaj.  

- Nasza flaga, mimo kontrastu barw stanowi spójną całość, łącząc i skupiając wokół siebie naród. Dzisiejszy dzień powinien być świętem jednoczącym Polaków, musimy dołożyć wszelkich starań, by spójność tę pielęgnować jako społeczeństwo – mówiła.

Małgorzata Tudaj podkreśliła, że tożsamość narodowa i własne niepodległe państwo to nasze wspólne dobro. Bez względu na różnice przekonań i poglądów.

- Nasz obowiązek wobec wolności, wobec tych którzy nam ją wywalczyli, to dążenie do porozumienia – musimy skupić się na tym co nas łączy, i w tym duchu dbać o nasze najbliższe otoczenie. Dbajmy o to, by nasz powiat był miejscem dobrze zorganizowanym i przyjaznym dla wszystkich. Cieszmy się wolnością, pracujmy i bądźmy dumni z wysiłku, jaki wkładamy w budowanie społeczeństwa obywatelskiego – zaznaczyła.

Za rok uroczystość odbędzie się w nowym miejscu, na placu przed kędzierzyńskim starostwem, gdzie zyska ciekawą aranżację.

Jutro (3.05) z kolei o 13.30 w kościele p.w. św. Mikołaja uroczysta msza z okazji uchwalenia majowej konstytucji, oprawi ją orkiestra dęta Azoty. Zapraszamy!

AL

Zdjęcia i filmy z Dnia Flagi Narodowej dostępne są już na Facebooku powiatu.

Wersja XML